Novinky PbNet

Flower
4.3.2006 – NOVÁ SLUŽBA

Dnes byla zprovozněna funkce automatického připojení k internetu.

Tato funkce je určena výhradně uživatelům, kteří nejsou stabilně připojeni k síti ! ( tzn. uživatelům, kteří projíždí obcí a potřebují nutně na internet ( nootebook ), nebo uživatelům, kteří mají zájem o stabilní připojení a chtějí si náš internet vyzkoušet ).

Tato služba je zcela zdarma a obsahuje různá omezení ( nejdůležitější je funkčnost připojení max. půl hodiny ). Aby bylo připojení funkční, musí mít uživatel v počítači nastaveno v protokolu TCP/IP: získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a v Exploreru: připojení – nastavení místní sítě ( LAN ) nesmí mít nic zaškrtnuto.

_________________________________________________________________________________

29.1.2006 – UPOZORNĚNÍ

Z důvodu častého zahlcování sítě upozorňujeme ještě jednou na pravidla provozu sítě pbnet : stahování jakýchkoliv souborů v době od 08:00 do 23:00 je zakázáno. Výjimku tvoří pouze soubory do velikosti 5 MB ( pokud bude velmi nutné tak do velikosti max. 20 MB ). Stažení takového souboru max. jednou za hodinu.

Dále je zakázáno pouštění rádií, televizí a videoklipů přesahující dobu 2 minut a opět jen jednou za hodinu ( pokud možno nepoužívat vůbec ).

Nově zákaz jekéhokoliv přenosu dat v místní síti, tj. z jednoho počítače do druhého.

V době od 23:00 do 08:00 tyto zákazy neplatí ! V této době můžete stahovat velké soubory nebo větší množství souborů za sebou.

24 hodinově je zakázáno používání programů, které rozdělí stahovaný soubor na více částí a tím stahuje rychleji a vícekrát najednou. Z toho vyplývá, že je zakázáno stahovat více jak jeden soubor současně.

Porušení těchto pravidel bude znamenat odpojení od sítě, upozornění daného uživatele a po opakovaném porušení nenávratné odpojení.

Omlouváme se za tyto kroky, ale bez dodržování těchto pravidel se nezobrazují stránky a dochází k častému přerušení spojení. Proto uživatele, kteří toto zapříčiňují budeme nekompromisně odpojovat !!! Doufám, že k takovýmto krokům nebudeme muset často přistupovat.

_________________________________________________________________________________

1.1.2006 - Návod na nastavení připojení k internetu ZDE


_________________________________________________________________________________

1.9.2005 - Kapacita sítě PBNET je vyčerpána !!! Další uživatelé budou připojeni jen v případě uvolnění místa nebo uživatelé, kteří mají toto již domluveno. Díky za pochopení.

_________________________________________________________________________________

1.7.2005 - Dne 1.7.2005 byla navýšena rychlost připojení k internetu z 1024 kb/s na 2048 kb/s - GOOD WORK.

_________________________________________________________________________________

27.6.2005 - Věc: Prohlášení o provozu komunitní sítě PBNET.

Vážení uživatelé sítě PBNET.

Jistě jste si všimli, že v poslední době rychlost připojení do celosvětové počítačové sítě Internet je velmi kolísavá a dokonce v některých případech je zcela nemožné se na Vámi požadované stránky připojit.

Ano, víme o tom, a již jsme udělali opatření aby k těmto „výpadkům“ nedocházelo.

Připojení k síti Internet cca 3-4 týdny zpět bylo ve znamení „zkušebního provozu určitých nadstandardních služeb“, které bohužel skončilo zcela negativním dopadem na provoz komunitní sítě PBNET v Oloví.

Pojem „Nadstandardní služby“ lze chápat jako zejména služby typu P2P sítí, pro laika řečeno výměnných sítí, ve kterých je možné sdílet veškerá data, která jsou uložena na discích uživatelů Internetu.

Přenos a zejména vytíženost systému se neuvěřitelně zvýšila (viz.graf). Ačkoliv nikomu tato informace nebyla sdělena, software, který je nainstalován u každého z Vás, činí na systém provozu určité požadavky, které následně musí zvládat i konektivita, kterou je síť PBNET připojena „do světa“.

Lze tedy předpokládat, že pokud jste neudělali v posledních 3-4 týdnech jakýkoliv upgrade svých antivirových a antispamových programů je Váš počítač jistě napaden, ne-li dokonale zaneřáděn viry, červy a jinou havětí.

Pokud zjistíme, že takto napadený počítač bude dělat „nepořádek“ v síti PBNET budeme nuceni jej odstavit s tím, že patřičného uživatele upozorníme!!!

Jako poslední věc bych Vás všechny chtěl ještě požádat o následující.

Pokud zjistíte jakýkoliv problém s Internetem !!!, upozorněte nás na to. Internetem myslíme připojení, nikoliv individuelní problém na PC z důvodu reinstalací a obhospodařování Vašeho PC. Návod jak zjistit zda Internet „šlape“ či nikoliv je velmi jednoduchý. Pokud máte podezření, že je něco v nepořádku, zkontrolujte si, zda jste připojeni do sítě. Pokud ano a přesto nejde Internet, volejte nás. Telefonní čísla zná každý, pokud ne, milerádi mu jej sdělíme na emailové adrese, kterou již velmi dobře znáte.

Závěrem bychom Vám chtěli popřát příjemný den a spokojenost s využíváním komunitní sítě PBNET.

Vaši administrátoři

_________________________________________________________________________________

21.2.2005 - Dne 21.2.2005 byla navýšena rychlost připojení k internetu z 512 kb/s na 1024 kb/s.

_________________________________________________________________________________

1.12.2004 - Spuštěn provoz sítě pbnet. Internetové připojení o rychlosti 512 kb/s.

Nyní můžete brouzdat internetem. Upozorňuji, že váš počítač může být napaden viry! Navštivte internetové stránky – WWW.spyware.cz a WWW.avast.cz . Pravidelně aktualizujte váš antivirový program a pravidelně ho používejte ( pokud možno nechte zkontrolovat váš počítač 2x denně – po spuštěním a před vypnutím systému windows ). Měli by jste také pro vyšší ochranu používat nějakou bránu firewall.

Vyzkoušejte si také rychlost připojení na internetové stránce www.dsl.cz

V případě, že vám internet nefunguje, nastavení neměňte a kontaktujte jednoho z administrátorů sítě na tel. viz.

Aby jste mohli být aktuálně informováni o novinkách na naší síti zašlete váš kontaktní e-mail ( pokud máte ) na

Sledujte alespoň jednou denně aktuální informace na http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=984061.12.2004 - Jestliže si někdo vymění síťovou kartu v počítači ( popřípadě počítač ), musí to nahlásit ( ), jinak nemá přístup do sítě !!! Pokud možno připište i MAC adresu nové síťové karty.

Všeobecné obchodní podmínky-----------Smlouva o užívání připojení-----------Typ rozhraní sítě


Přihlášení

Nemáte účet? Registrujte se

Kdo je online

Přítomni: 3 hostů

Poslední komentář

Zde nejsou žádné komentáře.

Poslední inzerátyYouTube Plus

Fota města

     

Náhodný obrázek

73.jpg
100_6523.JPG

Anketa

Mělo by město koupit panelový dům na sídlišti Hory ( bývalý internát ) ?

Výsledky
Mělo by mít Oloví Městskou policii ?

Výsledky

Statistiky

Jazyky: 7
Uživatelé: 19
Novinky: 40
Odkaz: 2
Návštěvníci: 13635739

Kontakty

RSS

RSS 0.91
RSS 1.0
RSS 2.0
ATOM 0.3
OPML

Reklama

wedos

Aktuální počasíWeather in Praga

The weather now
Clear Clear
Temperature: 17 °C
Středa, 17 říj
Partly sunny Partly sunny
Temperature: 6 to 18 °C
Čtvrtek, 18 říj
Partly sunny Partly sunny
Temperature: 7 to 18 °C
Pátek, 19 říj
Mostly cloudy Mostly cloudy
Temperature: 5 to 16 °C

Předpověď počasí

[CNW:Counter]
Nahoře