Zateplování + nájemné

Napsal: administrator
17.02.2011


V panelových domech se bude zateplovat a zároveň zvyšovat nájemné

Na 6. zasedání zastupitelstva města Oloví se rozhodlo a následně schválilo zateplování panelových domů ve vlastnictví města a zároveň zvýšení nájemného z pronájmu bytů v těchto domech.

Podle zastupitelů je nutné, aby nájemníci částečně přispěli na plánované zateplování domů, protože město nemá k dispozici tak velké prostředky, aby mohlo tento plán uskutečnit z pravidelného rozpočtu města. "Za současné situace nemá město v rozpočtu peníze na tuto záležitost, aby ji řešilo vysloveně tím, že by ji provedlo bez spoluúčasti nájemníků. Tudíž tento návrh vyplývá z toho, že by jsme se tímto zvýšením nájemného na tuto výši dostali do oblasti částečné rentability a byli by jsme schopni toto zateplení provést třeba tím, že by bytová organizace si vzala úvěr, provedla zateplení a následně by se z částky, o kterou navýšíme nájem, víceméně hradily splátky tohoto úvěru" řekl místostarosta města Vladimír Opolský.

Dále bylo uvedeno, že úspora po provedení zateplení na nákladech tepla bude cca 20 až 30%, čímž by to bylo výhodné i pro samotné nájemníky, protože by ve finální částce nákladů na byt zůstaly tyto náklady minimálně ve stejné výši, spíše by byly nižší, čímž by nájemníci ušetřili a z dlouhodobého hlediska by se náklady na bydlení nezvyšovaly tak rychle jako by tomu bylo bez provedení zateplení. "Když se provede zateplení, tak i při stávajícím trendu zvyšování cen tepla by došlo ke snížení spotřeby tepla, která by ne-li plně, tak převážně eliminovala navýšení nájemného." dodal místostarosta města.

Plán počítá se zateplením všech panelových domů ve vlastnictví města, a to v období let 2012 - 2013. V návaznosti s tím počítá s navýšením nájemného v těchto domech na 26,30 Kč za m2 podlahové plochy bytu. Nájemné by se začalo zvyšovat u nových smluv od 1.7. 2011 a od 1.1. 2012 u všech ostatních smluv k nájmu panelových bytů. Oba tyto plány byly jednomyslně shváleny všemi přítomnými zastupiteli města.

Poslední úprava: 06.09.2011

0 Komentáře

Zde nejsou žádné komentáře. Přidejte komentář jako první!

Přidat komentář
Email nebude zveřejněn

Informujte mě e-mailem při odpovědi na můj komentář
Přečíst Přečíst

Přihlášení

Nemáte účet? Registrujte se

Kdo je online

Přítomni: 6 hostů

Poslední komentář

Zde nejsou žádné komentáře.

Poslední inzerátyYouTube Plus

Fota města

     

Náhodný obrázek

30.jpg
S6300923.JPG

Anketa

Mělo by město koupit panelový dům na sídlišti Hory ( bývalý internát ) ?

Výsledky
Mělo by mít Oloví Městskou policii ?

Výsledky

Statistiky

Jazyky: 7
Uživatelé: 19
Novinky: 40
Odkaz: 2
Návštěvníci: 13641701

Kontakty

RSS

RSS 0.91
RSS 1.0
RSS 2.0
ATOM 0.3
OPML

Reklama

wedos

Aktuální počasíWeather in Praga

The weather now
Clear Clear
Temperature: 11 °C
Sobota, 20 říj
Mostly cloudy Mostly cloudy
Temperature: 4 to 13 °C
Neděle, 21 říj
Partly sunny Partly sunny
Temperature: 0 to 12 °C
Pondělí, 22 říj
Showers Showers
Temperature: 2 to 13 °C

Předpověď počasí

[CNW:Counter]
Nahoře