Jak se bránit falešnému obvinění

Napsal: administrator
18.07.2010

Jak se bránit falešnému obvinění z trestného činu

april

Díky vlastní zkušenosti jsem se rozhodl napsat tento článek.

Myslím, že různých sporů a falešného obviňování mezi lidmi je spousty a denně se s tím musíme potýkat. Pokud to ale dojde až do fáze řešení přes policii, tak je asi něco špatně a měl by na to každý velmi rychle reagovat. Jinak se také může stát, že se člověk dostane zbytečně do velkých problémů.

Nejprve je třeba říci, že řešení jakýchkoliv problémů co se týče vztahů mezi lidmi by se nikdy neměli řešit přes policii. Vztahy mezi lidmi jsou velice složité a pokud si to nejsou schopni dotyční lidé vyřešit sami mezi sebou, těžko tak bude moci učinit policie, která do těchto vztahů absolutně nevidí.

Může se vám ale stát, že někdo proti vám podá trestní oznámení bez toho, aby se to zakládalo na pravdě a jen proto, aby dosáhl svého cíle a vás zatlačil do kouta. V tom případě neváhejte ani chviličku a začněte se bránit stejným způsobem, a to i v případě, že vám je řešení přes policii proti srsti. Pokud totiž proti vám někdo zaútočí takovým způsobem, tak nemá ani malinko cti a zábran, a není proč ho litovat a nechat se takto omezovat.

Pokud se vám to tedy stane, zůstaňte v klidu, vyčkejte pozvání na policii a tam si vyslechněte o co se jedná. Pokud zjistíte, že se jedná o nějaké smyšlené obvinění, snažte se odpovídat na všechny otázky policistů a vysvětlit a nastínit celou situaci, tak jak se má. Po té okamžitě podejte trestní oznámení na osobu, která podala trestní oznámení na vás.

Máte totiž právo na podání trestního oznámení a policie je povinna přijmout každé oznámení. V dané věci by se mohlo jednat o trestný čin Pomluva podle ust. § 206 TZ (kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu….., případně o trestný čin poškozování cizích práv podle ust. § 209 TZ (kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že uvede někoho v omyl, nebo využije něčího omylu…

Budete ve veliké výhodě, protože za prvé ukážete, že si nenecháte něco vnucovat a za druhé máte jasný důkaz, že tato osoba trestný čin spáchala, takže nemůže zpětně podat trestní oznaméní na vás. Pak nechte jednat policii a úzce s nimi spolupracujte a trvejte na co nejkratším vyšetření.

Pokud policie bude pracovat tak jak má, tak máte stoprocentní šanci na úspěch a pokud se dotyčná osoba neuchýlí k něčemu násilnémů, tak by jste již od ní měli mít klid.

Tento článek budu průběžně aktualizovat a doplňovat dle časového vývoje mého konkretního případu.

Samozřejmě vám všem přeji, aby jste se to takové situace vůbec nedostali, protože pro normálního a inteligentního člověka není vůbec příjemné se takovým věcem ani bránit. Ovšem udělat to člověk musí, jinak se může stát, že nakonec bude ještě odsouzen za něco, co nikdy neudělal a dotlačen tam, kde nikdy nechtěl být.

Poslední úprava: 13.11.2010

0 Komentáře

Zde nejsou žádné komentáře. Přidejte komentář jako první!

Přidat komentář
Email nebude zveřejněn

Informujte mě e-mailem při odpovědi na můj komentář
Přečíst Přečíst

Přihlášení

Nemáte účet? Registrujte se

Kdo je online

Přítomni: 4 hostů

Poslední komentář

Zde nejsou žádné komentáře.

Poslední inzerátyYouTube Plus

Fota města

     

Náhodný obrázek

76.jpg
100_9958.JPG

Anketa

Mělo by město koupit panelový dům na sídlišti Hory ( bývalý internát ) ?

Výsledky
Mělo by mít Oloví Městskou policii ?

Výsledky

Statistiky

Jazyky: 7
Uživatelé: 18
Novinky: 40
Odkaz: 2
Návštěvníci: 12453486

Kontakty

RSS

RSS 0.91
RSS 1.0
RSS 2.0
ATOM 0.3
OPML

Reklama

wedos

Aktuální počasíWeather in Praga

The weather now
Fog Fog
Temperature: 9 °C
Středa, 18 říj
Mostly cloudy Mostly cloudy
Temperature: 7 to 17 °C
Čtvrtek, 19 říj
Partly sunny Partly sunny
Temperature: 6 to 18 °C
Pátek, 20 říj
Intermittent clouds Intermittent clouds
Temperature: 9 to 18 °C

Předpověď počasí

[CNW:Counter]
Nahoře