Auta na trávě

Napsal: administrator
03.10.2010

Auta parkující na travnatých místech

auta

Díky článku o rekonstrukci dětského hřiště na náměstí Horním se mi naskytlo pár fotek, které mě přivedli k napsání dalšího článku. Jde o jeden již delší problém, kterým se nikdo ze zastupitelstva města nezabývá, a který se ještě rozrostl.

Poslední dobou se děje, že přijede auto, a protože je silnice úzká, tak zastaví částečně na travnatém porostu ( obrázek č.1 ). Ještě nezodpovědnější řidiči zaparkují na travnatém porostu celým autem ( obrázek č.2 ) a když to pak vidí další řidiči, tak si asi

myslí, že se snad jedná o parkovací místa, a zaparkují tam také ( obrázek č.3 ).

A problém, který má již delšího trvání jsou zásobovací auta obchodu, který se nachází v panelovém domě. Přijede zásobovací auto, zastaví u obchodu a autům, kteří potřebují projet nezbývá nic jiného, než se je snažit objet ( jak to dopadá můžete vidět na obrázku č. 4 a 5 ).

Představitelé města se vždy odvolávají, že to musí řešit policie. Ano, v prvním případě (stání aut na travnatých porostech ) zřejmě ano, ale i tak mají tu moc, aby požádali policii o vyšší dohled a myslím si, že by s tím policie neměla zase takový problém.

Ve druhém případě ( omezování provozu zásobovacími vozidly ) má ale město celkem slušné páky. Obchod, který je zde provozován a kvůli kterému zde zastavují vozidla zásobován je v prostorách panelového domu, které jsou ve vlastnictví města. Pozemky vedle silnice jsou také ve vlastnictví města. Proč tedy, jak již několikrát bylo navrhováno, nenařídí město provozovateli obchodu vybudovat malý plácek vedle silnice pro zastavování zásobovacích vozidel ? Myslím si, že by ani nikdo nebyl proti, kdyby tento "plácek" na svoje náklady vybudovalo město ( finančně by to zase nebylo tak náročné, a i když jde také o pomoc soukromému subjektu, tak i město má z této provozovny nějakou tu korunu do kasy formou daní ). A kdyby to město prostě zaplatit nechtělo a provozovatel obchodu také ne, tak může město zrušit s provozovatelem smlouvu o nájmu a nebo to opět řešit žádostí o pomoc policii ČR ( v tomto případě by to pro policii nebyl vůbec žádný problém, protože zásobovací vozy zde stojí pravidelně zhruba ve stejnou dobu ).

Jen poznamenám, že tento problém, o kterém představitelé města ví, již trvá několik let, takže se odvolávat na smlouvu, kterou nelze vypovědět z důvodu dlouhodobé účinnosti je také nepřijatelné. Spíše to vypadá, že jim to je jedno a zeleně si ve městě moc neváží.

1 2 3 4 5

Poslední úprava: 13.11.2010

0 Komentáře

Zde nejsou žádné komentáře. Přidejte komentář jako první!

Přidat komentář
Email nebude zveřejněn

Informujte mě e-mailem při odpovědi na můj komentář
Přečíst Přečíst

Přihlášení

Nemáte účet? Registrujte se

Kdo je online

Přítomni: 4 hostů

Poslední komentář

Zde nejsou žádné komentáře.

Poslední inzerátyYouTube Plus

Fota města

     

Náhodný obrázek

47.jpg
S6300455.JPG

Anketa

Mělo by město koupit panelový dům na sídlišti Hory ( bývalý internát ) ?

Výsledky
Mělo by mít Oloví Městskou policii ?

Výsledky

Statistiky

Jazyky: 7
Uživatelé: 19
Novinky: 40
Odkaz: 2
Návštěvníci: 13635989

Kontakty

RSS

RSS 0.91
RSS 1.0
RSS 2.0
ATOM 0.3
OPML

Reklama

wedos

Aktuální počasíWeather in Praga

The weather now
Clear Clear
Temperature: 15 °C
Středa, 17 říj
Partly sunny Partly sunny
Temperature: 6 to 18 °C
Čtvrtek, 18 říj
Partly sunny Partly sunny
Temperature: 7 to 18 °C
Pátek, 19 říj
Mostly cloudy Mostly cloudy
Temperature: 5 to 16 °C

Předpověď počasí

[CNW:Counter]
Nahoře